EKOGMINA to konferencja z pięcioletnią tradycją. Od 2018 roku tworzymy skuteczną platformę wymiany doświadczeń w obszarze metod i dobrych praktyk stosowanych w projektach wodno-kanalizacyjnych. Ze stworzonej przestrzeni debaty korzystają przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych i przedstawiciele biznesu. To wyjątkowe miejsce rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach, skutecznych działaniach i możliwościach.

 

Mottem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”. Obecna sytuacja geopolityczna, a także kryzys związany ze zmianami klimatu w ciągu kolejnych lat będą stanowić wyzwanie nie tylko dla rządów ale również dla samorządów i gmin. Dlatego kwestii bezpieczeństwa ekologicznego chcemy przyjrzeć się z trzech perspektyw: bezpieczeństwa i ochrony zasobów wodnych, bezpieczeństwa energetycznego i GOZ, przyjrzymy się podejściu gmin do zarządzania wodą, ściekami oraz osadami i odpadami w obszarze zagadnień technologicznych, ekonomicznych oraz energetyki rozproszonej i ekologii oraz uwarunkowaniom finansowo-prawnym.

 

Nowością tegorocznej EKOGMINY będzie pogłębiona debata ekspertów, która odbędzie się drugiego dnia konferencji. 

 

Tradycyjnie też będzie możliwość uczestniczenia w wartościowych warsztatach z ekspertami i praktykami, których celem jest pogłębienie wiedzy o praktycznych narzędziach oraz analiza konkretnych studiów przypadku.

 

Spotykamy się w Gdańsku, gdzie jak zawsze jest wyjątkowy klimat do dyskusji i wymiany wiedzy, ale chcemy też, aby wartość merytoryczną naszej konferencji zaoferować jak najszerzej, dlaczego zdecydowaliśmy, że sesja plenarna naszego wydarzenia (1-szy dzień) będzie streamingowana bezpłatnie online.

 

Cieszymy się na sposobność współpracy z Państwem przy organizacji V Forum Praktyków EKOGMINA 2022. 


ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH EDYCJI