Wykłady eksperckie 2024

Forum Ekspertów i Praktyków debiutuje w formule online!

Nowa koncepcja Ekogminy to wykłady w formule online. Do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi rozwiązaniami zapraszamy ekspertów oraz przedstawicieli świata nauki. Ekogmina to nie tylko prelekcje – każde spotkanie kończy debata, której celem jest pogłębienie omawianego tematu. To także przestrzeń dla Słuchaczy, którzy uczestnicząc na żywo w spotkaniu będą mieli szansę zadać ekspertom pytania.

 

Formuła online konferencji Ekogmina to odpowiedź na potrzeby wszystkich tych osób, które są żywo zainteresowane tematami branżowymi a nie miały możliwości, by uczestniczyć w stacjonarnych edycjach konferencji.

O nowym otwarciu a także o tematyce pierwszego spotkania mówi dr inż. Andrzej Staniszewski, Prezes BIOPRO.

 

Dodaj tu swój tekst nagłówka

W Polsce konieczne jest zarówno przygotowanie na okresy suszy, jak i na nadejście powodzi, przy jednoczesnej dbałości o jakość wód. Te kwestie są ze sobą połączone i nie powinno się ich rozpatrywać osobno. Niezbędne jest spojrzenie kompleksowe, uwzględniające zarówno potrzeby ludzi i gospodarki, jak i środowiska przyrodniczego. Należy przy tym patrzeć perspektywicznie. To ukazuje całą złożoność działań planistycznych oraz inwestycyjnych w gospodarce wodnej. Co dzisiaj jest realnym wyzwaniem?

 

Szukanie skutecznych rozwiązań zarządzania gospodarką wodną w sposób zrównoważony staje się priorytetem. Jakie działania może podjąć gmina, by zapewnić bezpieczeństwo dostaw wody dla mieszkańców i jednocześnie dbać o jej jakość? W jaki sposób mądrze korzystać z zasobów, które już mamy?

Zapraszamy na cykl wykładów eksperckich w ramach Forum Ekspertów i Praktyków EKOGMINA. W rozmowie o zrównoważonej gospodarce wodnej w gminie udział wezmą:

 

  • prof. Tomasz Heese, Zakład Hydrologii i Inżynierii Zasobów Wodnych, IMGW
  • Stanisław Zdanowicz, wodociągi Hydrosfera Józefów
  • Grzegorz Brenk, APRS SA

Debatę ekspertów z praktykami poprzedzą wykłady, w czasie których zostanie poruszony temat ścieków bytowych z gospodarstw domowych, zbiorników bezodpływowych i oczyszczalni przydomowych, jako alternatywne źródło wody (prof. Tomasz Heese), doświadczenia gminy w retencjonowaniu i wykorzystaniu wody zużytej (Stanisław Zdanowicz) oraz metody skutecznego i trwałego usuwania biogenów (Grzegorz Brenk).

KONTAKT

Dorota Jucewicz

Event Manager

dorota.jucewicz@biopro.pl

+48 730 033 796

 

Olga Długokęcka

Media i Promocja

olga.dlugokecka@biopro.pl

+48 605 721 555