Tak, jak zapowiadaliśmy – ponieważ w tym roku Ekogmina wróciła do Gdańska, na uczestników będą czekać atrakcje w morskim klimacie. 

 

Naszych uczestników zaprosimy na rejs ku zachodowi słońca. 

Z punktu startowego rozpościera się przepiękny widok na Długie Pobrzeże z Bramą Żuraw, niedawno odrestaurowaną Wyspę Spichrzów, Narodowe Muzeum Morskie ze statkiem Sołdek oraz Polską Filharmonię Bałtycką.

Kierujemy się ku starej stoczni – Stoczni Cesarskiej, położonej u styku Motławy i Martwej Wisły. Wyspę Ostrów, na której znajduje się Stocznia Gdańska i Stocznia Remontowa opływamy Kanałem Kaszubskim.

Na trasie Rejsu mijamy  nabrzeża przemysłowe z towarami eksportowymi największego portu w Polsce.

Pochodząca z II połowy XV wieku Twierdza Wisłoujście jest zabytkiem sztuki fortyfikacyjnej. Wraz z Szańcem Mewim powstały by bronić ujścia Wisły oraz skutecznie odpierały ataki oblegających miasto armii.

Westerplatte to niewielki półwysep, na terenie którego w okresie międzywojennym utworzono Wojskową Składnicę Tranzytową. To właśnie tu, niemiecki pancernik Schlezwig Holstein oddał pierwsze strzały, rozpoczynając pierwszą bitwę II Wojny Światowej. Obrońcy Westerplatte, swoją postawą i determinacją zyskali ogromną sławę oraz szacunek wroga, a teren upamiętniony został Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.

 

rejs-do-stoczni-gdanskiej

 

Na pokładzie uczestników rozgrzeje szklaneczka grzańca. Będą też czekać drobne przekąski.

 

Liczba miejsc jest ograniczona!!

Powrót

Zarejestruj się

 

REJESTRACJA JUŻ RUSZYŁA!

7-8 października 2021

Widzimy się w Gdańsku!

 

 

Koszt uczestnictwa:
899 zł netto za udział w konferencji, 199 zł netto za udział w warsztacie

Kontakt

BIOPRO Sp. z o.o.

ul. Marynarki Polskiej 163

80-868 Gdańsk

NIP: 584-27-56-178

Olga Długokęcka

Media i promocja

Dorota Jucewicz

Event manager