majda

dr arch. Tomasz Majda

Towarzystwo Urbanistów Polskich

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Laureat Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Nagrody Ministra Infrastruktury za pracę doktorską pt. „Rzeka w śródmieściu wielkiego miasta problemem urbanistycznym”.

 

Jako architekt współautor projektów obiektów prywatnych, komercyjnych i przestrzeni publicznych. Jako urbanista i właściciel biura planowania współautor kilkudziesięciu planów miejscowych, studiów gmin oraz koncepcji programowo-przestrzennych różnych obszarów funkcjonalnych, w tym zagospodarowania doliny Wisły na potrzeby studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy, czy rewitalizacji doliny rzeki Krzny na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego Biała Podlaska.

 

Jako pracownik naukowy i nauczyciel akademicki odpowiedzialny za przedmioty związane z teorią oraz planowaniem przestrzennym, projektowaniem urbanistycznym i ruralistycznym. Członek Zespołu ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

 

Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich. Od 12 lat sędzia referent ogólnopolskich konkursów na prace magisterskie z zakresu projektowania urbanistycznego, planowania i gospodarki przestrzennej oraz konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną, organizowanego wspólnie ze Związkiem Miast Polskich.

 

Przewodniczący Polskiej Delegacji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Urbanistów i Planistów Regionalnych ISOCARP. Ekspert w międzynarodowym zespole doradczym strategii rozwoju nowej części miasta na 5 mln mieszkańców wzdłuż rzeki Jangcy w perspektywie 2049 oraz planu rozwoju na lata 2030 w Nankinie w Chinach. Wykładowca programu szkoleniowego dla kadry planistycznej w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, międzynarodowych warsztatów dla młodych planistów w Shenzen w Chinach oraz międzynarodowych warsztatów w ramach Szkoły Głównego Architekta w Jekaterynburgu w Rosji.

 

Ekspert konsorcjum wojewodów w Programie Bezpieczeństwa Powodziowego Doliny Wisły Środkowej. Współorganizator i sędzia referent międzynarodowego, zrealizowanego już konkursu urbanistyczno-architektonicznego na Bulwary Wiślane w Warszawie w roku 2008.

Powrót

Zarejestruj się

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji EKOGMINA 2019, zachęcamy do rejestracji

Koszt uczestnictwa:

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nie prawidłowy format telefonu
Nieprawidłowy format adresu e-mail
Więcej
Więcej

BIOPRO Sp. z o.o.

ul. Marynarki Polskiej 163

80-868 Gdańsk

NIP: 584-27-56-178